На русском языке

Легкий, компактний і універсальний «козел»

Самодельный разборной алюминиевый козел

Якось довго виношував думку зробити зручний козлик, який можна було б перевозити з об'єкта на об'єкт. Але перша проблема, яка виникала - це його великі габарити навіть у розібраному вигляді. Треба було таке рішення, яке поміститься в багажник легковика.

Багато хто скаже, що навіщо париться, якщо можна прикупити пару драбин і не мати більше проблем. Може й так, але це не мій випадок. Скільки не пробував, ну не можу я повноцінно працювати з драбини. Якщо щось по дрібниці, то можна і з драбини, але якщо робота широкомасштабна, то катастрофічно не вистачає надійного майданчика, на якому можна було б комфортно розміститися з усім необхідним інструментом і не балансувати як у цирку.

Розглядав ще варіант з легкими алюмінієвими лісами, але там теж набралося багато мінусів:

  • По-перше, всередині приміщень з лісів не дуже зручно працювати так, як заважають бічні стійки
  • По-друге, висота регулюється, але з великим кроком, який варіюється в районі 20 сантиметрів
  • І по-третє, - це їх немаленька ціна.

Тому вирішив, що треба придумувати свій варіант, який би повністю влаштовував. За основу був узятий звичайний козел, тому як мені на них найбільш комфортно працювати. Залишалося тільки вирішити проблему зі складанням, набором необхідної висоти і заодно подумати, як прибрати з нього зайву вагу.

Прикинув, що з усіма цими завданнями відмінно впораються алюмінієві комплектуючі. І скласти не проблема так, як можна все зробити на болтах. І вага маленька при гарній міцності і довговічності. І головне, можна повністю вирішити проблему з набором висоти. Для цього вирішив зробити телескопічні ніжки. Якраз моніторив інфу на сайтах, які торгують алюмінієм і примітив оптимальний перетин труб, з хорошою товщиною стінки, які практично без зазору можуть заходити одна в одну. Зупинив свій вибір на квадратній алюмінієвій трубі 30х30 мм з товщиною стінки 2 мм - та, що зовнішня ніжка і в якості внутрішньої використовував квадратну трубу 25х25 мм з тією ж товщиною стінки. Внутрішня ніжка легко заходить всередину тридцятої труби, а коли все фіксується болтами, то нічого вже не хитається.

Крок набору висоти вирішив зробити 5 см. Тепер виходить, що цей «козлик» можна піднімати на висоту від 75 см, до 130 см з кроком в 5 см. І це дуже зручно. Завжди можна підібрати саму оптимальну висоту, на якій можна буде комфортно працювати.

Крім квадратних алюмінієвих труб для ніжок використовувалися також алюмінієві куточки-45х45х2 мм (для обв'язки кришки), прямокутна труба - 10х20х2 мм (для поздовжніх діагоналей і для ступенів) і алюмінієвий куточок - 15х15х2 мм (для діагоналей, які не несуть на собі велике навантаження).

Самодельный разборной алюминиевый козел

Не міг довго визначиться з якого матеріалу зробити кришку. Спочатку розглядав ламіновану фанеру для опалубки, але бентежила її велика вага. За підрахунками, кришка розміром 1,5 м х 0,6 м і товщиною 20 мм - буде важити 12 кг, що не є мало. Але після звернув увагу на клеєні щити, виготовлені з дерев хвойних порід. Цей щит виявився дуже легким і при тому досить міцним. Остаточний вибір припав на щит з розмірами 1,6 м (10 см довелося відпиляти) х 0,6 м і товщиною 18 мм.

Для того щоб кришка «козла» не втрачала свій вигляд і була більш довговічною, я покрив її трьома шарами лаку. Також щоб додати поверхні «козла» додаткової жорсткості і виключити ймовірність прогинання і розтріскування щита, я прикрутив за допомогою болтів (М5 х 25мм) по периметру алюмінієві куточки - 45х45х2 мм, до яких згодом були прикріплені ніжки та три поперечних ребра жорсткості, виконані з того ж куточка.

Ніжки цього «козлика» не лише телескопічні, але ще й складаються всередину і не виступають за межі кришки. Таким чином, габарити «козла» в розібраному вигляді складають 1,5 м х 0,6 м і на 7 см. З такими розмірами він без проблем поміщається в багажник Ланоса, правда, якщо скласти задні сидіння. Залишилося тільки пошити до нього чохол, щоб взагалі було зручно його транспортувати.

Крім цього, щоб алюмінієві ніжки не дряпали підлогове покриття, я зробив на кінці кожної ніжки щось на зразок дерев'яного копитця.

Самодельный разборной алюминиевый козел

У результаті вийшов дуже міцний, легкий і компактний «козлик», який можна підняти на зручну висоту і при цьому його не складе труднощів переміщати з об'єкта на об'єкт.
Його вагу поки сказати не можу, ніде його зважити, але можу сказати, що я легко його піднімаю однією рукою і можу деякий час протримати на витягнутій руці. Приблизно, його вага становить близько 10 - 12 кг.

Вже після того як попрацював на ньому кілька днів, зрозумів, що треба було його зробити ще років вісім тому. Ну та що вже тепер. Добре, що він зараз є. Правда він вийшов не дуже-то і дешевим, але це дивлячись з чим порівнювати. Всього на матеріал пішло близько 1000 грн. Чимало, але ліса коштують значно дорожче.

І до речі, такий «козлик» - це зручність не тільки для мене, але ще зручність і для замовників. Не треба ламати голову, де взяти матеріал на «козли», а якщо купити, то де і як доставляти ... Як не як, але все таки незручності. А так виходить, що однією проблемою менше ... хоча не зовсім. Як мінімум для малярів все одно треба буде щось придумувати.

По суті в цій статті похвалився таким чотириногим «другом», але після того як я його зробив я і справді був задоволений як слон. Так що, колеги, Ви придивіться, може і Вам чогось подібного не вистачало?


P. S. Цей козлик чекає серйозний апгрейд, але це вже інша історія ...

[8837]

Монтаж гипсокартонных конструкций в Киеве. Элитное качество по адекватной цене. Прозрачная система подсчета стоимости монтажа гипсокартона