На русском языке

Підйомник для гіпсокартону - зайвий тягар чи вірний помічник?

Подъемник для гипсокартона в руках у Гипсомастера

Особисто я цим питанням переймався десятки разів. З одного боку воно ніби як і не погано, з іншого - піднімати листи за допомогою підйомника довше, ніж удвох закинув по-швидкому і зайнявся іншою справою.

Днями напарник прикупив один такий підйомник для гіпсокартону, причому, як я зрозумів, він не заводський, а зроблений приватними умільцями. Що я можу сказати, апарат дуже навіть не поганий. Вся конструкція вміщається в простенький чохол, який йде в комплекті, сама конструкція зроблена дуже просто, але в теж час видно, що агрегат дуже надійний і без проблем прослужить з десяток років. Вага теж не велика - всього 23 кг. Габарити в складеному стані в чохлі складають всього 0,2 м х 0,2 м х 1,5 м. Тобто підйомник в чохлі - це фактично сумка 20 на 20 см і 1,5 метра в довжину. Повісив на плече і пішов.

Загалом, тільки витягнувши все з чохла і зібравши воєдино, я відразу зрозумів, що теж хочу такий же. Мене він підкорив формами в стилі стімпанк і лаконічною конструкцією, яка з першого погляду вселяла довіру.

Відразу ж спробували підняти парочку листів, але з незвички воно було якось незручно, але через якийсь час ми вже знайшли до нього підхід і справа пішла швидше. Для того щоб працювати комфортно з підйомником, треба виробити свою систему, що, куди і яким боком укладати, з якого боку заходити і т. п. і постаратися все робити без суєти і зайвих рухів тіла. Загалом, попрацювавши з ним кілька днів, зрозумів, що зробив дурницю, не купивши його раніше. Він дійсно дуже виручає, особливо коли працюєш поодинці. Причому маючи такий підйомник, дійсно можна впоратися з монтажем будь-яких, яких би то не було складних конструкцій і все самотужки.

Що найскладніше в роботі гіпсокартонщика, який працює один?
Три речі:

  • Розмітка
  • Каркас
  • Обшивка гіпсокартоном

Загалом, виходить, що все складно.

Що ж дає підйомник і як його ще можна використовувати?

Подъемник для гипсокартона в руках у Гипсомастера

Як зробити розмітку за допомогою підйомника? Як тільки ми з напарником підняли штангу підйомника кілька разів вгору і вниз, напарник прикинув, що такий підйомник, можна використовувати замість штатива для лазерного рівня, тим більше, що у його LaserLiner знизу на днищі встановлені потужні магніти і його без проблем можна встановити на верхній перекладині і піднімати під саму стелю. Не кожен штатив для лазерного рівня може похвалитися тим, що може підняти прилад під саму стелю, а підйомник може підняти лазер і на 4 м. Правда, для того щоб рівень не впав, його потрібно закріпити трохи краще, ніж просто поставити. Я для підстраховки встановив дві струбцини, які притримують лазерний рівень і не дають йому злетіти, коли штанга підйомника під самою стелею трохи розгойдується.

Виставити каркас за допомогою лазерного рівня і підйомника для гіпсокартону - не проблема. Треба тільки встановити лінію лазера на необхідну висоту і дивитися, щоб несучі профілі рівномірно підсвічувались променем. Після чого можна до виставленого каркасу приставити звичайний рівень або правило і відкоригувати дрібні похибки.

Подъемник для гипсокартона в руках у Гипсомастера

Наступна проблема, яка є основною для самотнього гіпсокартонщика - обшивка каркаса великими листами гіпсокартону. Але з підйомником для гіпсокартону - це не проблема, адже його для цієї мети і сконструювали. Підняти лист тепер буде дуже просто. Причому не просто підняти лист, а притулити його щільно до каркаса в точно відведене для нього місце.

Для цього досить опустити висувну штангу підйомника на самий низ, нахилити опорну рамку, щоб на неї було зручно укласти лист гіпсокартону, встановити фіксатори листа у верхнє положення і укласти сам лист. На невелику висоту лист гіпсокартону можна підняти і самостійно, це ж не тягнути його на горбу під саму стелю. Після чого опорна рамка встановлюється в горизонтальне положення, фіксатори аркуша прибираються в нижнє положення, щоб вони не впиралися в несучі профілі і тим самим заважали притулити лист.
Ну, а далі залишається тільки потихеньку крутити ручку рейкового механізму і піднімати лист під саму стелю, попутно підкочуючи підйомник в потрібне місце. Після того як лист прийняв своє положення, залишається тільки злегка його притиснути і зафіксувати висувну штангу з допомогою імпровізованого фіксатора.
Ось і все. Лист гіпсокартону вагою близько 30 кг на місці, залишається тільки піднятися на драбину і зафіксувати його за допомогою саморізів.

Прикрутити самому цілий лист можна і без підйомника, але це дуже важко і для цього треба або мудрувати з різними приспособами, або бути богатирем.
Але навіщо всі ці складності, якщо купивши такий підйомник одного разу, він буде полегшувати життя протягом 10 - 15 років.

Подъемник для гипсокартона в руках у Гипсомастера

Як вказує виробник в характеристиках до підйомника - номінальна висота підйому 3,2 м, але це далеко не максимальна висота. При необхідності лист гіпсокартону можна підняти на висоту до 4,2 м. Причому робиться це дуже просто. Досить підняти лист так, щоб основна висувна штанга висунулася на відстань близько метра, після чого можна підперти опорну рамку, наприклад, за допомогою правила або профілю, впершись один кінець в опорну рамку, а другий в підлогу. А далі тільки залишається опустити висувну штангу на 1 м, при цьому лист гіпсокартону залишається на місці так, як з висувною штанги висовується ще одна штанга. Після цього фіксуєте за допомогою болта або саморіза щойно висунуту малу штангу і підіймаєте назад. Після цих маніпуляцій підйомник може підняти лист на висоту до 4,2 метрів, що в більшості випадків цілком достатньо.
Цей момент збільшення висоти підйомника, відмінно показаний в цьому відеоролику.

Підйомник для гіпсокартону, який зображений на фото, носить назву Премос. Мій напарник замовляв його у хлопців, які цей підйомник виготовляють. Для гіпсокартонщиків, які не люблять складності, цінують простоту і надійність - це буде те що треба. Причому, що вартість такого підйомника значно нижча, ніж у його аналогів, а характеристики і зручність в обігу на порядок вищі.
Якщо Вам також сподобався цей залізний помічник, то Ви його можете замовити на сайті виробника - www.premos.com.ua

[13359]

Монтаж гипсокартонных конструкций в Киеве. Элитное качество по адекватной цене. Прозрачная система подсчета стоимости монтажа гипсокартона