На русском языке

Профіль для гіпсокартону

Профіль для гіпсокартонних перегородок CW-100 та UW-100

Щоб зробити красиву гіпсокартонну конструкцію, будь то багаторівнева стеля, пряма стінка, або фігурна перегородка, крім листів гіпсокартону необхідно буде придбати і металеві профілі, без яких монтаж гіпсокартону буде дуже утруднений, а в деяких випадках просто нездійсненний.

Можна спробувати замінити металевий профіль дерев'яним брусом, але це далеко не рівноцінна заміна. Дерево з часом прогинається, деформується, при зміні вологості, постійно змінює свій розмір, може піддатися гниттю і руйнівній дії комах.

Металевий профіль від усього цього застрахований. Він ніколи не поміняє свій розмір і не розбухне, а завдяки тому, що його поверхня покрита тонким шаром цинку, він не піддається корозії. Крім цього, полиці металевого профілю можна надрізати, після чого він може вигинатися під необхідний радіус, що дозволяє монтувати конструкції найхимерніших форм. З деревом такий фокус не спрацює.

Є кілька видів профілю і кожен з них призначений для вирішення своїх завдань. У табличці нижче наведені приклади найбільш затребуваних профілів і описано, в яких випадках вони застосовуються.

Маркування профілю Застосування Примітки

CD-60 (або ПП60)
Несучий стельовий профіль. Застосовується також для виготовлення всіляких декоративних елементів і фальшстін (в народі «цедешка»). CD-60 - це один з найбільш використовуваних профілів. На другому місці після UD-27. Крім цього в продажі є профіль, який схожий на CD-60, але вигнутий, так званий - арочний (Фото). Але в продажу він попадається рідко і ще рідше застосовується.

UD-27 (або ПН27)
Профіль UD-27 виступає в якості направляючого для стійкового профілю CD-60. Широко застосовується при виготовленні багаторівневих стель, арок, ніш, поличок, відкосів і т.д. (в народі«удешка») Найбільш використовуваний профіль. За допомогою UD-27, можна виготовляти вигнуті фігурні елементи, для цього профіль надрізається певним чином, що дає можливість вигинати його під необхідну конфігурацію. Тут можна дізнатися, як правильно надрізати профіль.

CW-50
Основний, стієчний профіль, який застосовується для монтажу тонких гіпсокартонних перегородок. З недоліків цього профілю можна виділити його недостатню жорсткість, тому не рекомендується використовувати його для монтажу одношарової перегородки.
UW-50 Металевий профіль UW-50, є напрямним для CW-50. У деяких, окремих випадках, може використовуватися в якості направляючого профілю для CW-75 (CW-100) при обшивці фальшстін.
CW-75 Стієчний перегородковий профіль шириною 75 мм. Широко застосовується для монтажу перегородок. У більшості випадків вибір цього профілю для монтажу перегородки, є найоптимальнішим.

UW-75
Є напрямним профілем для CW-75.
CW-100 Перегородковий стієчний профіль. Використовується для виготовлення перегородок з мінімальною товщиною стінки 125 мм. Найбільш доцільно застосовувати даний профіль в тих випадках, коли до перегородки з гіпсокартону пред'являються особливі вимоги до міцності або планується монтаж дуже високої перегородки.
UW-100 Профіль, який виступає в якості направляючого для CW-100.

При виборі профілю необхідно керуватися не тільки його маркою і довжиною, а також звертати увагу на товщину металу, з якого виготовлений профіль, так як від цього сильно залежить його несуча здатність. Товщина металу може варіюватися від 0,4 до 0,6 мм.

Металевий профіль з товщиною металу 0,4 мм, практично не підходить для монтажу гіпсокартонних конструкцій і може застосовуватися, тільки для монтажу тимчасових технічних конструкцій, так як він має дуже незадовільну жорсткість. Крім того більшість саморізів в такому тонкому металі провертаються і надійно прикріпити листи гіпсокартону стає неможливо. Профіль з товщиною полиці 0,45 мм, вважається профілем економ-варіанту і широко знаходить собі застосування, завдяки непоганій жорсткості і приємної ціни.

Всі профілі з товщиною металу від 0,55 до 0,6 мм, вважаються, так званими, посиленими профілями, володіють дуже хорошою жорсткістю і підходять для монтажу будь-яких конструкцій, в тому числі і тих, до яких пред'являються особливі вимоги. Відмінний профіль, але коштує дорожче, ніж економ.

Підвіси та інші аксесуари, які необхідні для монтажу гіпсокартонних конструкцій

Крім листів гіпсокартону та металевих профілів, для монтажу гіпсокартонних конструкцій застосовуються також різні «аксесуари», такі як різні з'єднувачі і підвіси.
У табличці нижче наведені приклади найбільш використовуваних елементів.

Назва елемента Застосування Примітки

Підвіс прямий універсальний для CD-60 - 120мм
Найпоширеніший підвіс, за допомогою якого профіль CD-60 кріпиться до перекриття стелі або до стіни (в народі «скоба», «пешка», «жаба») Крім 125 міліметрового підвісу, також існують більш довгі підвіси, але, на жаль, вони рідко трапляються в продажу.

Подовжувач профілів 60/27
З'єднувач для нарощування CD-60
За допомогою даного з'єднувача можна подовжити існуючий профіль до необхідної довжини методом з'єднання декількох профілів CD-60 в один довгий профіль (Фото). При необхідності даний з'єднувач можна замінити двома обрізками профілю UD-27 * (Не завжди виходить, залежить від самого профілю, його висоти полиць, ширини і т. п.) або одним обрізком CD-60, довжиною близько 20 см. Дивіться фото 1 і 2.

З'єднувач однорівневий 60/27
З'єднувач для CD-60 в поперечному напрямку в одному рівні – «Краб»
Застосовується для приєднання до основних профілів ще двох кусків профілю з двох сторін під прямим кутом в одній площині. Використовується при монтажі підвісної стелі П113. За допомогою «краба» монтується один з варіантів каркаса стелі з осередком 60 х 60 см, а також за допомогою даного з'єднувача можна встановлювати перемички на стиках гіпсокартону. «Краб» можна замінити двома обрізками профілю UD-27 довжиною близько 15 см (Фото).

З'єднувач дворівневий 60/27
З'єднувач для CD-60 в поперечному напрямку в одному рівні з одного боку
Застосовується для приєднання до основного несучого профілю ще одного куска під прямим кутом в одній площині. Щось подібне до «краба», тільки кусок профілю кріпиться лише з одного боку від несучого профілю

З'єднувач для CD-60 в поперечному напрямку у двох рівнях
Застосовується для монтажу дворівневого каркаса стелі П112 (Фото). Такий дворівневий каркас доцільно використовувати тільки у випадку, якщо гіпсокартона стеля опускається на велику відстань від перекриття або при монтажі цільної стелі великої площі (більше 100 м. кв).

Підвіс із зажимом
Застосовується з тягою підвісу для підвішування каркаса підвісної стелі, у разі, коли каркас опускається більше ніж на 125 мм від перекриття. Розрахункове навантаження на один підвіс становить - 25 кг. Регулюється по висоті шляхом стискання затискачів і ковзання по тязі. Після того як зажими відпускаються, підвіс нерухомо фіксується на тязі. Даний підвіс при необхідності можна замінити підвісом, вирізаним з направляючого профілю UD-27 (Фото).
Тяга підвісу Довжина тяги підвісу може становити 35 см, 50 см, 85см або 100 см. Діаметр тяги - 4 мм. Тяга підвісу закріплюється в залізобетонному перекритті через вушко, за допомогою спеціального анкерного елемента (Фото).
Ноніус-підвіс Застосовується для підвішування каркаса підвісної стелі з гіпсокартону, у разі, коли каркас опускається більше ніж на 400 мм від перекриття. Розрахункове навантаження на один ноніус-підвіс становить - 40 кг. Нижня частина ноніус-підвісу кріпиться до несучого профілю CD-60 за допомогою саморізів. Складається ноніус-підвіс з трьох частин: верхньої частини, нижньої частини і спеціального фіксатора. Верхня частина ноніус-підвісу має довжину від 20 до 100 см і дозволяє опустити каркас підвісної стелі на приблизну висоту, а потім, поєднуючи спеціальні отвори у верхній і нижній частинах підвісу, виставити каркас більш точно. З'єднуються верхня і нижня частини ноніус-підвісу за допомогою фіксатора.

Також для кріплення всіх перерахованих вище матеріалів, буде потрібно спеціальне кріплення. Про те, в якому випадку, яке кріплення обрати, можна дізнатися зі статті: «Види кріплення | Як кріпити до проблемних поверхонь?»

[23944]

Монтаж гипсокартонных конструкций в Киеве. Элитное качество по адекватной цене. Прозрачная система подсчета стоимости монтажа гипсокартона