Арки з гіпсокартону

Що ми знаємо про арки? Як давно їх використовує людство? Точно вже ніхто й не відповість. Ми знаємо тільки напевно, що арки використовувалися при будівництві капітальних споруд у всі століття, починаючи від єгипетських храмів, середньовічних замків і закінчуючи сучасними хмарочосами. В основному, матеріал з якого виготовлялися стародавні арки - це камінь і цегла. Матеріал важкий, але що володіє величезною несучою здатністю, тому склепіння арок витримували колосальне навантаження, протягом багатьох сторіч.
Завдяки технологічному прогресові асортимент будівельних матеріалів виріс в десятки разів. З'явилися легкі матеріали, здатні міняти свою форму, такі як гіпсокартон. Для дизайнерів це стало прекрасною можливістю використовувати арки в якості декоративних елементів, які відмінно прикрашають будь-який інтер'єр, при цьому не перевантажуючи перекриття.
Гіпсокартон також чудовий тим, що при використанні цього матеріалу не накладаються які-небудь обмеження на конфігурацію конструкцій. Це дає можливість повністю дати волю фантазії і оформити інтер'єр по своєму смаку, зі своїми елегантними, індивідуальними формами і обрисами.

Арки з гіпсокартону можуть бути декількох видів. Як класичними, які так і називають - арки «класик», так і арки виду «модерн», «напів-арки», «портали».
Арки виду «класик» найчастіше застосовуються для обрамлення прорізів, у яких не передбачена установка дверного полотна, в класичних стилях інтер'єру. Діаметр такої арки точно відповідає ширині отвору, тому вона туди вписується так, що після обробки не видно місця переходу від прямих ділянок до заокруглених. Останнім часом такі арки не користуються особливою популярністю.
По-перше, за останні десять років такого роду арки трохи набридли.
По-друге, у них є істотний недолік, який обмежує їх застосування. Арки виду «класик» більше інших перекривають потік світла. Особливо це стосується широких і недостатньо високих прорізів, наприклад, тих, що з'єднують лоджію з кімнатою. У таких прорізах класична арка виглядає як мишача нірка.
Тому такі арки доцільно застосовувати тільки в тих випадках, коли висота прорізів дозволяє це зробити. Також така арка досить невдало виглядає в стандартному дверному отворі 0,9 х 2 м. Класична арка в такому отворі мало того, що багато світла перекриває, так ще й заважає вільному проходу. Всі хто вище 1,70 м, регулярно будуть ударятися про таку арку головою.
Наступний вид арок це - арки «модерн». Від класичних арок вони відрізняються тим, що їх діаметр значно більше ширини отвору. У такій арці чітко видно місця переходів від прямих ділянок до заокруглених. Арки «модерн» користуються великою популярністю так, як зовсім небагато занижують висоту отвору, перекривають менший потік світла, ніж класичні і візуально не «тиснуть». Такі арки з гіпсокартону легко вписуються в будь-який стиль інтер'єру.

Особливою популярністю користуються «напів-арки». У багатьох випадках саме за допомогою них можна добитися приголомшливого результату. «Напів-арки» - практично не занижують висоту отвору, пропускають досить багато світла і надають приміщенню особливого гармонійного вигляду.
Якщо виникає необхідність умовно поділити приміщення на окремі функціональні зони, то в більшості випадків найбільш вдало це можна зробити за допомогою напів-арок. Також напів-арки з гіпсокартону відмінно виглядають не тільки в отворі, але і в якості фальшарок, які монтуються на одній зі стін і тим самим візуально збільшують об'єм кімнати.

Не варто також забувати, що арка - це не обов'язково тільки конструкція з округлими формами, вона також може бути і повністю прямолінійною. Такі арки називають «порталами». Останнім часом вони користуються величезною популярністю.
Такі конструкції завдяки своїй лаконічності легко вписуються в будь-який інтер'єр і з часом не набридають. Також портали найсвітліші, абсолютно не заважають пересуванню і зорово збільшують як сам отвір, так і кімнати, які з'єднують.
Ще одним плюсом є те, що в подальшому прямі края арки-порталу, легше обробляти всіма видами оздоблювальних матеріалів, дозволяючи добитися ідеального результату, в той час як на округлих арках можуть бути видні дрібні вади. Арки-портали з гіпсокартону особливо вдало виглядають в приміщеннях, оформлених у стилі «модерн» і «hi-tech».
Для того щоб будь-якій арці надати більш складних форм, зробити її більш виразною, а також забезпечити доступ додаткового світлового потоку, можна використовувати накладки у вигляді окремих рівнів, які можуть повторювати основний контур арки або слідувати своїми траєкторіями, а також робити різної форми наскрізні отвори.
Не варто забувати і про можливості декоративного освітлення. Вдало вмонтована в конструкцію арки підсвітка, може допомогти добитися цікавих ефектів гри світла і тіні і надати дещицю затишку і комфорту всьому приміщенню.
[15533]