На русском языке

Чому деякі люди відмовляються від установки натяжних стель?

Не дивлячись на високу популярність натяжних полотен, цей вид стель має також і деякі недоліки, через які багато хто із замовників відмовлявся від їхньої установки.

Якусь одну причину виділити не можу, у всіх замовників причини свої, але все ж деякі часто повторюються.

Недоліки натяжних стель

Основні причини, через які замовники найчастіше відмовляються від установки запланованих раніше натяжних стель це:

  • Їх висока ціна установки, яка часто невиправдана (особливо це стосується складних конфігурацій);
  • Запах ПВХ плівки, який дуже довго вивітрюється (в основному це стосується дешевої плівки);
  • Деяким замовникам не подобалося те, що при відкритті або закритті вікон і дверей, плівка вібрує, і по поверхні стелі йдуть хвилі.
  • Ще одна поширена причина відмови від натяжної стелі - це відображення на поверхні плівки світлодіодів прихованого підсвічування.
    Цей ефект їм не подобався, а встановлювати матове полотно замовники вже не стали, так як вже не бачили особливої відмінності від поверхні звичайної, пофарбованої стелі.
  • І останній момент, який хотілося б виділити - це заглушки і примикання направляючого профілю до поверхні стін. Багато замовників бачили натяжні стелі десь у своїх родичів, друзів або знайомих і дехто був розчарований.
    З близька стелі виглядали не так ідеально як на фото. В основному всьому виною були не акуратно встановлені заглушки і не щільно прикручений профіль. В результаті між стіною і заглушкою утворювалися некрасиві щілини, а в кутах заглушки наїжджали одна на одну, або навпаки - утворювали дірку.
    І такі, здавалося б дрібниці, здорово псували загальну картину і спотворювали зовнішній вигляд стелі. Тому тільки це відбивало бажання встановлювати у себе в будинку вставки натяжного полотна.
Недоліки натяжних стель

І це не дивно. Так як дійсно більшість монтажників натяжних стель при їх установці дуже поспішають і не приділяють достатньо уваги цьому моменту. Простіше кажучи, просто не стараються, ось воно і виходить все косо криво.
До речі, якщо їм вказати на те, що Вас не влаштовує, як встановлені заглушки, то, швидше за все, вони їх перероблять, хоча і знехотя. З моєї практики, то найкраще вони були встановлені монтажниками там, де заглушки «просив» перевстановити їх начальник, якого наполегливо «попросив» приїхати замовник.

Крім цього необхідно звертати увагу на те, як виглядає фінальна поверхня натяжної стелі. Для цього треба при хорошому освітленні уважно оглянути всю поверхню на предмет вад.
Це може бути, як брак самого полотна (наприклад, плівка з залишку на котушці може мати складки, які можуть до кінця не розпрямитися), так і можуть бути присутніми пошкодження плівки в ході її монтажу.
Хоча не факт, що помітивши якийсь косяк, Вам вдасться тут же все вирішити. Якщо монтажники хлопці досвідчені, то вони можуть дуже спритно відмазатись.

Недоліки натяжних стель

Ось кілька порад як відстояти свою правоту і отримати ідеальну стелю.

По-перше, ще до початку монтажу скажіть монтажникам, що ви хочете, щоб стеля ідеально прилягала до стін, а всі заглушки на кутах були зарізані під 45 градусів. У такому випадку знаючи Ваші вимоги наперед, вони будуть намагатися все зробити якнайкраще.

По-друге, всі контраргументи вислухуйте насторожено. Ми будівельники мастаки відмазуватися і цілком можемо придумати щось свіже і оригінальне.

Як приклад. Ситуація була наступна. Замовник, перед тим як приймати роботу, посвітив на стелю прожектором і виявив, що на полотні місцями присутні малопримітні смужки.

На резонне запитання, чому полотно не рівномірне, а в смужечку, хлопці сказали, що в цьому немає нічого страшного і що полотно протягом місяця розрівняється.

На, що замовник сказав чудову фразу:
— «Добре. Тоді через місяць я і розрахуюся.»

Після цього, питання вирішилося дуже швидко. Монтажники зателефонували своєму начальству. І вже через годину їх керівник був на об'єкті. Все оглянув. Вибачився, сказавши, що це пошкоджене полотно із залишку рулону. Полотно демонтували, а на наступний день змонтували нове.

Недоліки натяжних стель

Підсумувавши все вище написане, можна зробити наступні висновки:

Незважаючи на деякі недоліки натяжних стель, частину з них можна вирішити:

  • ціна (вирішується шляхом звернення до перевірених людей. Можу підказати таких);
  • запах полотна (вирішується шляхом покупки більш якісного полотна);
  • неякісна установка (вирішується шляхом тоталітарного контролю або дивіться пункт перший).

На жаль, не всі пункти легко вирішити. Зокрема:

  • вібрація полотна (тільки змиритися. Причому змиритися не складно так, як недолік не настільки критичний);
  • відображення прихованого підсвічування в полотні (змиритися важко так, як вид такої стелі не дуже).

Причому проблема саме в тому, що ні на візуалізації, ні на фото цих відображень не видно. З візуалізацією все зрозуміло. Дизайнери просто малюють красиве, рівномірно залите світло. Але на фото, здавалося б, повинно все бути видно. Але не тут-то було. Я намагався сфотографувати той ефект, але фотоапарат практично не фіксує окремих точок. Візуально бачиш одне, а через матрицю фотоапарата зовсім інше. Саме тому на картинках приховане світло виглядає набагато красивіше, ніж наживо і багато замовників до останнього кажуть, що нічого страшного, нехай буде глянсове полотно. Після ж, ясна річ, багато розчаровуються, але виявляється, що вже пізно що-небудь міняти.

Ось, до речі, один з користувачів форуму прислала фото глянцевої стелі з прихованим підсвічуванням і на диво її фотоапарат чітко зафіксував окремо крапки, що світяться.

Як вирішити цю проблему поки не зрозуміло. Залишається або відмовитися від глянцевого полотна, або встановити напівпрозоре полотно, за яким помістити світлодіодну стрічку. Є, правда, ще одне рішення, але далеко не кожен монтажник захоче морочитися зі специфічною установкою. Рішення продемонстровано у відеоролику нижче.

Прихована підсвітка + LED стрічка + натяжна стеля = оригінальне рішення наболілої проблеми



Ось і все. Інформацію для роздумів я надав. А бути чи не бути ... натяжним стелям у Вашому будинку - вибір за Вами.

P.S. До речі, вище були перераховані тільки причини, з яких деякі люди відмовлялися від установки натяжних стель. Список же їх недоліків трохи довший.

Недоліки натяжних стель

Недоліки натяжних стель, які не стали причиною відмови від установки, але все ж таки присутні:

Полотно боїться пошкоджень від колючо-ріжучих предметів. На перший погляд це здається нісенітницею так, як навіть в голову не приходить, як і чим можна порвати полотно. Але, на жаль, такий сценарій цілком вірогідний.
Наприклад, полотно можна легко порвати, заносячи або встановлюючи великогабаритні меблі.

В принципі, з таким же успіхом можна пошкодити будь-яку стелю, але у натяжної стелі присутній ще один недолік - це його нульова ремонтопридатність. Випадкові пошкодження можна або задекорувати і змиритися, або доведеться міняти все полотно.

Ось, до речі ролик, де майстри усувають випадкове пошкодження.

Ліквідація порізу в натяжній стелі



Ще один недолік натяжних стель з полівінілхлоридної (ПВХ) плівки - це наявність зварних швів, за умови, що ширина кімнати перевищує 3,2 м. Це обмеження на цілісність полотна обумовлено максимальною шириною рулону, яка для ПВХ плівки якраз і складає ці самі 3,2 метри.

Правда, з шириною рулону не все так однозначно. Люди, які в темі скажуть, що я вище написав нісенітницю і частково будуть праві. Але тільки частково.

Справа в тому, що шов на стелі не є обов'язковим атрибутом широкої стелі. Існують також безшовні натяжні стелі, ширина яких досягає 5-ти метрів.

Але є деякі АЛЕ ... Європейські виробники не виготовляють ПВХ плівку ширше 3,2-тих метра. Але це не означає, що широкої плівки немає. Наприклад, Китай виробляє плівки до 5-ти метрів всіх фактур. Тому є можливість зробити глянцеву стелю безшовною.

Але в сумнівних виробників можуть виявитися якісь свої «сюрпризи». Наприклад, неприємний запах, вигоряння кольору, жовті кола навколо світильників, провисання і розрив полотна, виділення токсинів, заводські вади поверхні*, недостатня* або надмірна* еластичність ... Це вже як лотерея.

Є також високотехнологічні тканинні стелі з шириною рулону до 5-ти метрів. Але вони значно дорожчі, хоча за низкою параметрів перевершують ПВХ плівки.

Ви можете часто чути про те, що шви натяжних стель непримітні, зварені на високотехнологічному обладнанні і товщина шва складає всього 0,2 мм. Частково це правда. Шви дійсно малопримітні, але їх все одно видно. Особливо це стосується глянцевих стель. Так що будьте до цього готові.

Наступний недолік - обмеження максимальної площі цільно натягнутого полотна. Конкретної цифри немає, але чим більша площа полотна, що натягується, тим більше воно буде провисати в центрі кімнати. Вінілова ПВХ плівка провисає більше, тканинні полотна провисають менше, але все ж всі вони провисають.

Наприклад, для кімнати з розмірами 5 х 5 метрів, провисання ПВХ плівки в центрі може становити близько 4 см. Причому не обов'язково, що це провисання відбудеться відразу. Стеля може провиснути через якийсь час.

Натяжна стеля + LED підсвітка

Наступний на черзі недолік, хоч і невеликий, але для когось може здатися значним. Мова йде про обмеження на максимально допустиму потужність ламп розжарювання і галогенних ламп, які будуть вбудовуватися у вигляді точкових світильників у натяжне полотно. Як правило, ці значення не перевищують 40 Вт для звичайних ламп розжарювання і 35 Вт для галогенних. Якщо цим правилом знехтувати, то полотно в місцях установки точкових світильників може або підплавитись, або піти жовтими колами.

Але останнім часом це обмеження не особливо актуально так, як зараз масово використовуються ефективні світлодіодні світильники з низьким тепловиділенням.

Ну і наостанок - морозостійкість. Вірніше її відсутність. Не варто ставити на паузу своє опалення, інакше ризикуєте залишитися без стель. Якщо температура в приміщенні переступить нульову позначку, полівінілхлоридне полотно може втратити еластичність і розтріскатися.

Висновки

На цій сторінці на адресу натяжних стель був кинутий величенний камінь. Але це зовсім не означає, що цей вид стелі поганий і не заслуговує Вашої уваги.

Можна про що завгодно написати тільки погане і тим самим повністю його обіс ... ти. Переді мною такий мети не стояло. Я всього лише хотів, щоб перед тим як замовляти такі стелі, Ви мали повну інформацію і відповідно не приймали рішення в сліпу, та щоб деякі моменти не були для Вас як грім серед ясного неба.

Насправді у натяжних стель також є маса позитивних якостей. Набагато більше, ніж перерахованих тут недоліків.
Висока швидкість і чистота монтажу, вологостійкість, найширша колірна гамма, фотодрук, різні фактури, цікаві світлові ефекти ... - це тільки деякі плюси.

Про плюси ще буде окрема стаття, а поки я сподіваюся, що все ж допоміг Вам зробити вибір і не заплутав Вас ще більше.

[13371]

Монтаж гипсокартонных конструкций в Киеве. Элитное качество по адекватной цене. Прозрачная система подсчета стоимости монтажа гипсокартона