На русском языке

Штори, гардини, жалюзі та їх значення в оформленні інтер'єру!

Шторы, гардины, жалюзи и их значение в оформлении интерьера!

Штори на вікнах - останній штрих, без якого навіть в розкішному і гармонійно обставленому будинку не буде відчуття затишку і комфорту. До дизайну портьєр потрібно поставитися дуже серйозно. Адже штори не тільки мають функціональне призначення, а й підкреслюють вишуканість оздоблення, додають інтер'єру особливий шарм і часто виступають в ролі стильового акценту ...

В залежності від обраної тканини приміщення може виглядати теплим і домашнім або, навпаки, спокійним і холодним. Наприклад, щоб перетворити типову кухню в райський сад, необов'язково робити ремонт. Досить повісити на вікна штори з малюнками тропічних рослин, прикрасити карнизи штучними квітами та ліанами, поставити на стіл величезне блюдо з овочами та фруктами. Едем готовий!

Вибираючи гардини, треба пам'ятати, що колір портьєр вибирається в тон оббивки меблів, а не під шпалери, оскільки шпалери міняють набагато частіше, ніж обстановку. Блакитні, сірі, сині і фіолетові тони надають деякий "холодок" кімнаті, в той час як бежеві, жовто-коричневі, теракотові забезпечують додаткове "тепло" і вносять затишок. Яскраві фіранки виглядають ефектно, але, на жаль, швидко набридають.

Шторы, гардины, жалюзи и их значение в оформлении интерьера!

Колорит у декоративному текстильному виробі невід'ємна частина декору. Прекрасну по малюнку річ можна загубити не відповідним загальному художньому задуму колоритом, неправильним розподілом кольору. Кольором можна об'єднати окремі елементи в єдине ціле і можна роздрібнити їх так, що від ретельно продуманої композиції нічого не залишиться. Для того щоб грамотно вирішувати питання колористики, необхідно знати елементарні закони сполучення кольорів. Вплив кольорів та їх поєднань на людину. Колорит текстильного виробу визначається сукупністю застосовуваних квітів, гармонійністю їх поєднань.

Не слід вішати щільні важкі портьєри, через які світло ледь пробивається, якщо, звичайно, це не спальня з вікнами на південь. На вибір тієї або іншої моделі штор впливають багато факторів: розмір приміщення, висота стель, орієнтація щодо сторін світу, місце розташування світильників по відношенню до вікна, а також стиль інтер'єру. Вікна, що виходять на північну сторону, рекомендується робити більш світлими, вибираючи штори пастельних тонів. Портьєри повинні поєднуватися з тюлем. При цьому якщо тюль мереживний, перевантажувати вікно тканинами-"компаньйонами" не варто. А при тюлі яскравого забарвлення портьєри взагалі недоречні.

Шторы, гардины, жалюзи и их значение в оформлении интерьера!

Для кухні краще всього вибирати штори з легких практичних матеріалів (нейлон, капрон), які легко стираються. На фіранках повинно бути не надто багато складок, тому що навіть при наявності витяжки в них накопичуються неприємні запахи.

Як і раніше актуальний сільський стиль. Коротенькі шторки в дрібну квіточку, призібрані і закріплені на стіні товстою тасьмою, варто доповнити тюлем до середини вікна. Причому він може бути прикріплений або зверху, або посередині вікна (як у поїзді). Малюнок на тюлі допускається.

Для спальні підійдуть привабливі до спокою і відпочинку штори неяскравих тонів з легким драпіруванням. У цій кімнаті раціонально використовувати штори на підкладці: додатковий шар тканини робить гардини практично непроникними для світла. Красиво виглядає поєднання золотистих або сріблястих штор і напівпрозорого тюля з одним великим сонцем або півмісяцем посередині. При цьому штори повинні бути без малюнка. Для спальні ідеально підійдуть гардини пастельних тонів з легким, трохи змазаним малюнком у стилі імпресіоністів.

Тюль - ніжний, однотонний, до підлоги, з дрібною бахромою внизу. Фактура тюлю більше тяжіє до однорідної, іноді навіть "газової" тканини. Щільний рисунок трансформується в якийсь натяк, примарно нагадує квіточки, листочки та стрічки.

"У цьому сезоні американські кутюр'є просувають авангардний стиль"

Шторы, гардины, жалюзи и их значение в оформлении интерьера!

Дитячі кімнати чудово прикрасять штори з тканини зі стилізованим малюнком: звірятками, іграшками, героями мультфільмів ... Тільки дуже важливо не переборщити з яскравими кольорами. Якщо тюль вибирається з картинками, то портьєри повинні бути однотонними. Також варто продумати, як штори будуть відкриватися - зсуватися, підніматися або скручуватися в рулон.

У вітальній кімнаті дуже красиво виглядають контрастні штори в стилі авангард або поп-арт. Наприклад, з правого боку розміщуємо синє полотно, ліворуч - помаранчеве. А щоб об'єднати різні тканини, можна підібрати білий тюль з синім і помаранчевим декором. Якщо ж говорити про класику, то в моді рослинні мотиви у поєднанні з однотонними полотнищами. Саме тому у вітальнях для створення шикарного інтер'єру використовують оксамит або гобелен. Обов'язкова текстильна фурнітура: бахрома, шнури і кисті. Східний колорит кімнаті додадуть легкі шовкові або набивні жакардові тканини.

Шторы, гардины, жалюзи и их значение в оформлении интерьера!

Для інтер'єрів адміністративних будівель тканини повинні бути стриманими за кольором і малюнку, враховуючи робочу атмосферу приміщення, тоді як в кафе, ресторані можуть використовуватися найрізноманітніші з декору і насиченості вироби. Найчастіше твори монументального мистецтва - мозаїки, розписи, вітража вимагають нейтрального фону, і в цьому випадку текстиль для штор, килимові покриття, меблеві тканини повинні бути підібрані за кольором і малюнку з урахуванням цієї вимоги.

В "одязі" для вікон так само, як і для людей, тон задають французи, американці. Зараз в Парижі користуються попитом важкі, щільні тканини темних тонів з золотистим декором, із усілякими кистями, підхватами і ламбрекенами. Французи вважають, що золотий колір приносить в будинок багатство і успіх. А американські кутюр'є просувають в цьому сезоні авангардний стиль. Карниз для такої штори кріпиться під стелею, а тканина намотується на нього в довільному порядку, як підкаже фантазія. Також в інтер'єрних тканинах дуже активно виступають німецькі фабрики, німці впевнено зайняли свою нішу в шторному бізнесі, причому німецькі тканини часто стримані в колориті та малюнку.

У сучасній практиці використання декоративних тканин для інтер'єрів різного призначення намітилися три основних прийоми:

  • Тканини відводиться чільна роль у створенні художнього образу інтер'єру;
  • Тканини доповнюють за кольором і характером малюнка інші елементи оздоблення інтер'єру;
  • Тканини є нейтральним фоном для інших художніх елементів.

Шторы, гардины, жалюзи и их значение в оформлении интерьера!

Перший прийом передбачає оформлення інтер'єру, головним чином, декоративним текстилем і найбільш прийнятним для інтер'єрів громадських будівель. Тут можуть використовуватися найрізноманітніші вироби: гобелен, завіса, меблева тканина, килимові покриття і т.д. поєднуючись контрастно або тонально з іншими видами тканин або елементами обладнання, будь текстиль може стати провідним елементом всієї композиції інтер'єру. В інтер'єрах житла цей прийом також дуже поширений: в оформленні тієї або іншої кімнати акцентом композиції можуть бути килим, тканину, штори.

Другий прийом використання декоративних тканин полягає в тому, що вони є додатковим елементом ансамблю інтер'єру, за кольором або малюнка доповнюють основні виразніші елементи (декоративного панно, вітраж, розпис і т.д.).

Третій прийом передбачає використання текстилю як нейтрального фону для сильніших за своїми якостями і виразності різних творів мистецтва.

Умілим підбором і поєднанням кольору тканини, килима, панно, можна оптично видозмінити пропорції і розміри приміщення: умовно збільшити або зменшити його, створити відчуття тісного і низького приміщення або, навпаки - більш просторого і високого. Таким чином, художній текстиль грає важливу роль в сучасному інтер'єрі житлових і громадських будівель. Кожна з видів тканини або виробів художнього текстилю, виконуючи необхідну функцію, створює певні емоції і в поєднанні з іншими елементами інтер'єру визначає його образ.

Матеріал надано студією інтер'єру «JeSan»
Студія інтер'єру «JeSan» займається виготовленням якісних виробів з текстилю: штори, скатертини, чохли, покривала, декоративні подушки, балдахіни, а також надає послуги з перетяжки меблів. В асортименті представлені тканини Словенії, Туреччини, Америки, Франції, Швейцарії, Німеччини, Голландії та інших європейських виробників (від тканин економ класу до тканин класу люкс).
067 409 08 70 Євгенія
097 65 65 368 Вероніка
студія інтер'єру «JeSan»
м. Київ бул. І Лепсе, 18,
2 поверх, оф.9-70
e-mail//: jesan@ukr.net
www.jesan.com.ua

[14676]

Монтаж гипсокартонных конструкций в Киеве. Элитное качество по адекватной цене. Прозрачная система подсчета стоимости монтажа гипсокартона