Алмазна різка
У справі обробки одного матеріалу іншим - різанні, шліфуванні, поліруванні - ключовою властивістю є твердість, щільність речовини. Виходячи з даної властивості в ході вікових експериментів були виділені обробні і оброблювані елементи. Властивість матеріалу чинити максимальний вплив на оброблюваний об'єкт з мінімальним зносом для себе характеризується таким визначенням як абразивність.
Абразивні матеріали мають ряд характеристик, важливих для їх класифікації з метою створення оптимальних для тих чи інших цілей інструментів обробки. Мабуть, найбільш важливою в цьому плані є здатність матеріалу в контакті з оброблюваним об'єктом деформуватися певним чином: розламуватися на частинки, що називаються також шліфувальним зерном, з певними фізичними параметрами. Ця властивість найкраща в алмаза, що нарівні з високою твердістю зумовило популярність даного матеріалу при створенні інструментів для обробки.
Рівень видобутку алмазів в світі не дозволяє задовольнити величезний попит на даний товар через масового виробництва алмазного інструменту, домінуючого зараз у світовій будівельній індустрії. До того ж алмаз широко затребуваний в ювелірній справі, сфері виробництва комп'ютерної техніки та інших видах промисловості. Тому основною сировиною для виробництва алмазної техніки став синтетичний алмаз. Варто сказати, що порівняно недавнє відкриття способу промислового виробництва даного матеріалу, а це лише середина ХХ століття, стало дуже доречним. Виготовляється алмазний інструмент по загальній для абразивних виробів технології: обробний матеріал, в даному випадку алмазний порошок, кріпиться на основі інструменту за допомогою зв'язки - органічної або неорганічної. Основні характеристики порошку (вид шліфувального зерна і твердість), як і зв'язки, служать класифікаторами при застосуванні інструменту до певного оброблюваного матеріалу.
Основними видами інструментів для алмазного різання на будівельному ринку в даний момент є круги алмазні, або диски, і алмазні канати.
Круги алмазні служать основою інструментів від ручних, в основному, невеликих габаритів, з фіксацією і без (другий випадок актуальний для інструментів невеликих розмірів з метою забезпечення безпеки різання), до автоматичних стінорізних машин.
Алмазні канати є ріжучою основою для канатних пил, використовуваних при роботах на габаритних об'єктах в ході будівництва або демонтажу, а також при різанні породи в кар'єрах і т.д.
[1910]